top of page

Jak začít s bitcoinem

Co je bitcoin ?

Bitcoin je digitální měna, kterou roku 2009 vytvořil Satoshi Nakamoto. Název též  označuje Open source software a stejnojmenou peer-to-peer síť. Narozdíl od většiny měn bitcoin není závislý na důvěře v jejího vydavatele. Pro provádění transakcí se využívá distribuovaná databáze napříč body peer-to-peer sítě. K zabezpečení sítě je využita kryptografie, umožňující používat pouze peníze, které vlastním a zabraňující opakovanému využití již utracených peněz.

Bitcoin peněženky

Težení (mining pool)

Bitcoin zdarma (úkoly)

Kurz Bitcoinu

1 BTC = 806.66 USD

1 BTC = 648,8 Euro

1 BTC = 16220.32 CZK

Těžit Bitcoin může každý, kdo vlastní počítač. Stačí k tomu specializovaný software, pro Windows například GUIminer. Vydělat se na tom dá, ale dnes již velmi složitě. Čtěte prosím dále.
V historických dobách se Bitcoin těžil čistě pomocí procesoru (CPU) počítače. Tento způsob je dnes již tak neefektivní, že o něm vůbec nepřemýšlejte. Zaplatíte 100x víc za elektřinu, než vykopete v Bitcoinech.
Dalším krokem byla těžba pomocí grafické karty v PC, ideálně značky ATI Radeon (AMD). Grafické karty společnosti nVidia se pro těžbu Bitcoinů nehodí kvůli odlišné architektuře, jejich výkon je mnohonásobně menší. Čím je grafická karta výkonější, tím samozřejmě lépe. 
Pokud by jste chtěli začít těžit doporučuji tento ČESKÝ mining pool :

 

 

 

Pak existují stránky, kde plníte různé úkoly, nebo opisujete captcha kódy na získání bitcoinů.. Tento výdělek je nejsnadší..

Zde vám doporučuji ty nejlepší metody:

1.  http://freebitco.in - Opisujete každou hodinu captcha kód. Výplata každou neděli o 16:30 na vaší bitcoin peněženku.

2. http://www.freebtcbay.com - Stejné jako v prvním odkazu. :-)

3. Brzo přibudou další :-)

 

Abyste mohli získat své první Bitcoiny, musíte vlastnit alespoň jednu bitcoin adresu. Nejjednodušší je používat Bitcoin peněženku.
Máte na výběr z těchto variant:

 

  • oficiální klient - peněženka Bitcoin-Qt - to je jednoduchý program, který si stahnete, instalujete do počítače a zároveň získáte svou první Bitcoin adresu pro příjem BTC mincí

  • lehký a spolehlivý klient - Multibit - má výhodu v tom, že není třeba stahovat celý blockchain, můžete ho používat okamžitě, vhodný i pro netechnické uživatele

  • alternativa v podobě Electrum - také nestahuje celý blockchain, k okamžitému použití, má ochranu proti ztrátě peněženky, otevřený a testovaný

  • mobilní peněženka Bitcoin Wallet - to je aplikace pro telefony s operačním systémem Android, budete tak mít své Bitcoin neustále u sebe

 

 

bottom of page